Strona główna » energia elektryczna » Apel w sprawie energetyki obywatelskiej

Apel w sprawie energetyki obywatelskiej

Archiwum

Reklamy

Czytelników przepraszam za drobne nieregularności we wpisach, praca nad książką idzie pełna parą. Zainteresowanym mogę zdradzić, że skala wyprowadzania kasy i marnotrawstwa w Polsce jest taka, że gdyby środki, które zupełnie oficjalnie trafiają na wspieranie energetyki i transportu publicznego wydać z rozsądną efektywnością, to w ciągu 15 lat jest zupełnie realne odstawienie połowy paliw kopalnych razem z bardzo poważnym wzrostem gospodarczym.

A teraz ważniejsza sprawa. Garść posłów koalicji rządzącej się zbuntowała i zagłosowała za poprawką do ustawy o OZE która zamiast dalej nabijać kasę wielkim koncernom oraz znajomym królika umożliwi energetykę obywatelską. Rząd został zaskoczony, przez przypadek Sejm uchwalił coś pożytecznego dla nas wszystkich. Ale ustawa teraz trafiła do Senatu. Wybory blisko, może nacisk wyborców jakoś wpłynie na szanownych senatorów. Jedyne na co możemy liczyć, to że będą się czuli między naciskiem rządowym a wyborców jak miedzy młotem a kowadłem. Jeśli pozostawimy naciski tylko rządowi, to równie dobrze możemy nasze pensje wysłać od razu do Alstomu i Kulczyka.

A dalej powielam apel Marcina Popkiewicza:

„W sektorze energetyki odnawialnej, jak zapewne wiecie, jest ostatnio gorąco. A to za sprawą można powiedzieć nieoczekiwanego obrotu spraw.

Sejm RP uchwalił w dniu 16 stycznia 2015 r. ustawę o odnawialnych źródłach energii (OZE), która wprowadza tzw. poprawkę prosumencką do ustawy OZE. Po raz pierwszy w historii OZE , polscy prosumenci (konsumenci wyprodukowanej przez siebie energii) będą mogli liczyć na gwarantowane taryfy (FiT) przy zakupie i montażu mikroinstalacji OZE. W najbliższych dniach ustawa trafi pod obrady Senatu (5-6 lutego 2015r.), jest to bardzo ważny etap, ponieważ po zakończeniu procesu legislacyjnego w Senacie, ustawa zostanie przesłana już do Prezydenta RP i sektor OZE będzie miał odrębną regulację ustawową i nowe możliwości wsparcia energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

To rozwiązanie, dzięki któremu produkcja energii będzie dostępna nie tylko dla wielkich koncernów.

Docierają do nas niestety sygnały, że mogą pojawić się naciski za odrzuceniem „poprawki prosumenckiej” – jedynego prospołecznego rozwiązania w ustawie. W związku z tym prosimy o podpisanie petycji adresowanej do senatorów.

Jeśli możecie nagłaśniajcie sprawę jak najszerzej. Zbierzmy jak największą liczbę podpisów przed głosowaniem w Komisji gospodarki Narodowej 29 stycznia 2015.

Tu podpiszesz się pod apelem do Senatu, a tu pod apelem do Przewodniczącego Grupy Senatorów PO.”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Follow rewolucja energetyczna on WordPress.com
%d blogerów lubi to: