Strona główna » Bez kategorii » Książka- część o transporcie

Książka- część o transporcie

Archiwum

Reklamy

Bonus dla Czytelników- nieco odległa od ostatecznej wersja rozdziału o transporcie. Jest to jedna z podstawowych części, obok energetyki i ogrzewania.

Udostępniam go na licencji Creative Commons, szczegóły w tekście. W skrócie, można kopiować i rozpowszechniać z pewnymi zastrzeżeniami jak np. podanie autora.

Będę wdzięczny za uwagi i zapraszam do lektury. Tu link

 

Reklamy

3 Komentarze

 1. Jura pisze:

  Na „w miarę dokładnie” przebrnąłem 25 stron. Resztę szybciej.

  IMHO Leży głównie stylistyka i czasami skróty myślowe.

  Jeśli chcesz (i nie będziesz oddawał w późniejszym terminie tekstu do profi-korektora) to mogę pozaznaczać narzucające mi się miejsca do korekcji. Tyle że musiałbyś udostępnić plik jako dokument z uprawnieniami do edycji, a nie pdf.

 2. Kolejna paczka manipulatorskiej propagandy. To jak szukać u Michnika i Lisa opisu polskiego społeczeństwa. Najpierw- zużycie węgla było w 2013 wyższe niż w 2008. Pierwsza manipulacja- wziąć kryzys jako bazę. Następnie- Niemcy zaczynają od wyłączania atomu. Nie najlepiej dla klimatu, ale oni tak chcą. I w międzyczasie wyłączyli ponad połowę. W tym samym czasie zuzycie gazu w energetyce drastycznie spadło.
  Na tym można zakończyć komentowanie tej propagandówki. Poza tym dyspozycyjne OZE, głównie biogaz to coś z 10% niemieckiej produkcji prądu. Dziś pracują cały czas, ale to one mają bilansować wiatr i słońce. Nowe wiatrowe też pracują znacznie dłużej niż starsze modele.
  Ale naprawdę mi się nie chce. To jest po prostu znów taki sam jak zwykle zestaw bredni sponsorowanych przez korpo. A postulac zniesienia przymusu zakupu za gwarantowane taryfy, czyli powrotu do starego modelu- to subtelnie zasugeruje: niech autorzy i powtarzający wsadzą łeb w kibel i spuszczą wodę. To ostatnie mogę nawet sam zrobić. Sorry za dosadny język, ale ten poziom manipulacji na nic innego nie zasługuje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Follow rewolucja energetyczna on WordPress.com
%d blogerów lubi to: